Із 22 лютого 2023 року в широкий національний прокат виходить воєнна екшн-драма режисера Ахтема Сеітаблаєва. 10 гривень із кожного придбаного квитка на фільм «Мирний-21» передадуть фонду «Повернись живим».

Про це порталу “Нове українське кіно” стало відомо з пресрелізу Film.ua Group. Як зазначається, це другий фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва, який оповідає про героїчні історії українських воїнів, і друга масштабна колаборація з фондом компетентної допомоги армії «Повернись живим».

«Ми співпрацювали з фондом “Повернись живим” 2017-го. Тоді, під час прокату стрічки “Кіборги”, 5 гривень з кожного купленого квитка перерахували на допомогу родинам загиблих захисників Донецького аеропорту. Наразі ж ми збиратимемо кошти для закупівлі розвідувально-ударних комплексів, що допоможуть побратимам та посестрам на фронті», — ділиться режисер та генеральний продюсер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

10 гривень з кожного проданого квитка на фільм «Мирний-21» спрямують на купівлю розвідувально-ударного комплексу (РУК) зі 120-мм мінометами для 111-ої окремої бригади територіальної оборони Луганської області. Комплекс складається із 6 мінометів і 3 пікапів, а також засобів зв’язку, живлення, аеророзвідки, оптики. Ціль збору — 10,8 мільйона гривень. Станом на 15 лютого в межах проєкту «Довгі РУКи ТрО» вдалося зібрати вже 46% від потрібної суми або 4,98 мільйона.

«Зараз на озброєнні підрозділів тероборони є тільки міномети калібру 60-мм та 82-мм, які влучають на відстань до 4 кілометрів. Ми ж закупимо 120-мм і збільшимо дальність вогневого ураження до 7,1 кілометра. А значить, відчутно і систематично підвищимо спроможність ТрО давати ворогу по зубам. Ціль проєкту загалом — 333 мільйона гривень на РУКи для 31 бригади Тероборони ЗСУ. Збираємо окремо на кожну область, адже ТрО створена за регіональним принципом. Сума збору залежить від кількості бригад у конкретній області», — розповів Андрій Римарук, директор воєнного департаменту фонду «Повернись живим».

Як відомо, команда фільму «Мирний-21» із перших днів повномасштабної війни всебічно сприяє перемозі і на фронті, і в тилу. Ахтем Сеітаблаєв та Олексій Тритенко служать у лавах ТрО ЗСУ. Також в ряди ЗСУ вступив актор Максим Девізоров, а актор Роман Ясіновський перші місяці війни присвятив волонтерський роботі — будучи вправним та досвідченим водієм, він займався логістикою: перевозив речі, екіпірування та транспорт для бійців.

Один з головних героїв фільму актор Павло Лі трагічно загинув 6 березня 2022 від обстрілів російських окупантів в місті Ірпінь, де з початком повномасштабного вторгнення працював у волонтерському штабі міської ради.

Павло Лі мирний-21

В основі сюжету стрічки — події 2014 року, початок вторгнення окупаційних військ росії в Луганській області. Історія про довіру і її відсутність на тлі подій, які розгортаються на сході України. Головна тема розкривається через призму луганського прикордонного загону, бійців якого сепаратисти та російські спецслужби марно намагаються змусити зрадити свою країну.

Ролі в фільмі зіграли Андрій Самінін, Максим Девізоров, Євген Ламах, Роман Ясіновський, Віктор Жданов, Олексій Тритенко, Марія Штофа, Лорена Колібабчук, Павло Лі, Андрій Мостренко, Лариса Руснак, Зоя Власенко, Сергій Фролов, Ігор Димов, Олег Стефан, Анатолій Ященко, Богдан Жданов, Олександр Бегма, Євген Черніков, Ярослав Безкоровайний, Марія Головацька, Олександр Кравченко, Віталій Бельський, Віталій Крапива.

Засновану на реальних подіях стрічку створено ISTMEN FILMS  за підтримки Державного агентства України з питань кіно та UA Production. Кінотеатральну дистрибуцію в Україні здійснюють FILM.UA Distribution та «Кіноманія».

Фільм-присвята прикордонникам, які першими дають відсіч ворогу, а також усім захисникам та захисницям, вийде на великих екранах із 22 лютого 2023 року.

Мирний-21

Джерело: https://www.cinema.in.ua/