Вийшов трейлер нового повнометражного документального фільму «Кілометр» від Вавилон’13 («Залізні Метелики»). Світова премʼєра картини відбудеться у головному конкурсі найбільшого документального кінофестивалю у Великій Британії Sheffield Doc/Fest.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на команду фільму. «Кілометр» режисерки Ганни Тихої побудований на унікальних зйомках роботи українських аеророзвідників у Бучі та Ірпені в перший місяць повномасштабного вторгнення рф. У центрі сюжету — кінорежисер Вавилон’13 Роман Любий, автор документальних фільмів «Зошит війни» та «Залізні Метелики».

документальний фільм Кілометр

Кадр із фільму «Кілометр»

Будинок, де знаходились батьки, дружина та маленька донька Романа, опинився у зоні бойових дій у перший же день наступу. Роман на той момент перебував у відрядженні в Лондоні. Він якнайшвидше, подолавши сотні кілометрів, повертається до Києва. Упродовж місяця разом з іншими аеророзвідниками Роман щодня виконує завдання на околицях Ірпеня та Бучі на відстані кілометра від рідного будинку, маючи можливість спостерігати за ним лише з дрона.

Дивіться трейлер документального фільму «Кілометр»

Для режисерки Ганни Тихої ця стрічка стала дебютною повнометражною документальною роботою. Авторка каже, що для неї обставини, у яких перебувала родина Любих, унікальні та щемкі. А долучення кінематографістів до аеророзвідників показує, зокрема іноземній аудиторії, що кожен з нас готовий долучитись до оборони незалежно від професії.

«На щастя, було знято достатньо фрагментів, які яскраво відображали в собі характер і специфіку подій того часу, тож надати їм загальну форму і зробити їх загальнодоступними, у тому числі й для світової аудиторії, здалося мені важливим і необхідним», – розповідає режисерка.

За словами команди, фільм «Кілометр» не просто розповідає історію конкретної родини під час вторгнення росії в Україну, а й показує, як війна проникла у життя всіх українців: «ми сподіваємося, що для іноземних глядачів ближчими і зрозумілішими стають поняття сміливості й загрози втрати, з якими тісно пов’язана реальність українських родин».

До команди фільму також долучилися оператори Роман Любий, Ярослав Пілунський Даша Андреянова, Євген Козеко, Сергій Кіреєв.

Премʼєра «Кілометру» відбудеться 15 червня о 15:00 у межах головної програми First Feature Competition.

Джерело:https://www.cinema.in.ua/dokumentalnyi-film-kilometr/