Документальний фільм від німецького телеканалу ZDF «Білий янгол – кінець Мар’їнки» про війну в Україні та роботу поліції Донеччини біля фронту здобув одразу Золоту нагороду та Гран-прі премії New York Festival TV & Film Awards 2024 в номінації Докудрама.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ України. Переможців телевізійної та кінопремії оголосили в Нью-Йорку 16 квітня під час віртуального гала-вечора Storytellers, – ідеться у повідомленні.

Фільм «Білий янгол – кінець Мар’їнки» розповідає про знищення російськими військами міста Мар’їнка Донецької області та героїчну боротьбу поліцейських за життя його мешканців. Екіпаж поліцейських «Білі янголи» спільно з владою та волонтерами евакуювали все цивільне населення до того, як місто остаточно було зруйновано та окуповано.

В основу фільму лягли відео німецьких журналістів, зняті в Мар’їнці в 2022 році під час евакуації поліцейськими цивільного населення міста, інтерв’ю з врятованими містянами та правоохоронцями, записані вже в 2023 році, а також записи з камер GoPro поліцейських. Автором і режисером фільму став німецький журналіст Арндт Гінцель.

Дивіться трейлер документальної стрічки «Білий янгол – кінець Мар’їнки»

«Цей пронизливий фільм дає вражаючий погляд на руйнівні наслідки вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Мужні дії поліцейського Василя Піпи і його колег у місті Мар’їнка були виведені на перший план завдяки непохитній мужності і самовіддачі. Історія «білих янголів» символізує надію серед відчаю… Вітаємо німецьке телебачення ZDF, а також всі уми серця, що стоять за цією документальною драмою, зі створенням зворушливого і незабутнього твору, який виходить за рамки розповіді і свідчить про реалії війни і безсмертя людського духу», – зазначають організатори фестивалю в своєму Facebook.

Група «Білий Янгол», яка працює на Мар’їнському напрямку, продовжує під вогнем евакуйовувати мешканців з інших населених пунктів, які штурмує росія.

📷 Головна світлина: МВС України

Джерело: https://www.cinema.in.ua/bilyi-ianhol-kinets-mar-inky/