Епічна сага Віллена Новака «Чому я живий» — про події, які розгорталися в Україні напередодні та під час нацистської окупації у XX столітті, з’явиться онлайн на Netflix у червні.

Як повідомляє стримінгова платформа Netflix, премʼєра драми «Чому я живий» українського режисера Віллена Новака відбудеться на сервісі 5 червня.

Нагадаємо, картину знято за автобіографічним оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька “Тепер я турок, не козак…”. Наприкінці 90-х він написав сценарій фільму та висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Віллен Новак. Понад 20 років сценарій чекав на реалізацію.

За сюжетом, Юні Фрося та її коханий Льончик мріють одружитися, але батько дівчини категорично проти євреїв в сім’ї. Життя закоханих безповоротно змінюється, коли їхні рідні та мільйони інших людей стають жертвами війни. Героям доведеться пережити окупацію і фашистський терор, щоб зберегти любов та людяність у найтемніші часи.

У ролях: Роланд Мішко, Анастасія Марків, Віктор Жданов, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Максим Горай, Олена Рєпіна, Анастасія Борисова та інші.

Оператор-постановник фільму – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський. Продюсери – Андрій Осіпов та Олена Дементьєва. Стрічку створено Одеською кіностудією за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Знятий на основі реальних подій, які стались у Маріуполі під час Другої світової війни, кінофільм вийшов на великі екрани у 2021 році. За словами авторів, епічна сага закликає до терпіння і людяності, до взаємної підтримки та любові.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/chomu-ia-zhyvyi-onlain-na-netflix/