Українські режисери Роман Краснощок та Антон Чистяков отримали права на екранізацію однієї з найвідоміших українських дитячих книг про справжню дружбу – “Тореадори з Васюківки” Всеволода Нестайка.

Про це повідомляє Суспільне Культура. “Тореадори з Васюківки” – трилогія українського письменника Всеволода Нестайка, написана у 1963-1970 роках.

За сюжетом двоє друзів Ява та Павлуша, що живуть у селі, бажають прославитися на весь світ. Для цього вони намагаються стати тореадорами, зловити іноземних шпигунів, підкорити Київ та багато іншого.

“Головний мотив книги – справжня дружба та дорослішання”, – зазначають режисери та додають, що були шанувальниками цієї книги з шкільних часів і завжди мріяли побачити екранізацію. – “Моя улюблена книга дитинства, перший український дитячий бестселер і найкраща українська дитяча книга за версією Європейської комісії вперше за 60 років отримала змогу ожити на великих екранах у вигляді повнометражного фільму”.

Продюсеркою майбутньої повнометражної стрічки стане Вероніка Степанчук, відома роботою над такими фільмами, як “Мої думки тихі”“Як там Катя” та “Спадок брехні”.

Вперше книгу екранізували у 1965 році – це був короткометражний фільм одного з епізодів книжки. Над стрічкою працював режисер Самарій Зелікін. Вона отримала кілька міжнародних нагород, зокрема Гран-прі на Міжнародному фестивалі в Мюнхені (Німеччина, 1968) та головну премію Міжнародного фестивалю в Олександрії (Єгипет, 1969).

Фото: перша ілюстрація до майбутньої екранізації (художниця: Natalia Lyutnevska)

Повідомляється, що відтоді за екранізацію брався Віктор Іванов (“За двома зайцями”, “Сто тисяч”), але через радянську цензуру фільм скасовувала.

Нині книжку в Україні друкує видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”. У 2004 році Всеволод Нестайко дещо змінив текст, вилучивши ідеологічні радянські нашарування, застарілі вирази та незрозумілі сучасному читачу деталі і додав нові сюжетні лінії.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/toreadory-z-vasiukivky-film/