В мережі відбулася прем’єра документальної стрічки Олександра Ткачука про 107 бригаду територіальної оборони, в якій служать буковинці. Фільм з циклу “Готові до спротиву” зібрав розповіді історій життя та служби бійців бригади, а також реальні кадри з розвідки та знищення російської техніки.  

Про це повідомляє «Суспільне Новини». Події стрічки охоплюють період від початку повномасштабної війни до червня 2023 року. Втім прем’єра фільму відбулася зараз, щоб убезпечити підрозділи й щоб вони перемістилися на інші позиції.

У фільмі режисер хотів показати простих людей, їхні історії та особисті мотивації. Водночас, за його словами, знімати фільми до повномасштабного вторгнення було легше, бо під час фільмування завжди була загроза життю героїв стрічки.

“Тероборона – феномен у сучасній військовій справі. Бо ці люди не мали стосунку до військової справи. Більшість з них не побоялися стати до війська. Нам було простіше, бо ми були у підрозділі й знали історію кожного з нашого батальйону. Це відрізняється від документальних фільмів у цивільному житті: там домовився за інтерв’ю, приїхав, відзняв і поїхав, а тут можеш домовитися, але не розумієш, чи вдасться це зробити, бо на війні постійно є небезпека”, – розповідає Олександр Ткачук.

Готові до спротиву

Фільм містить інтерв’ю бійців, кадри з полігону, зокрема у зоні бойових дій, а також моменти, зняті на телефон або з розвідувальних дронів під час дослідження позиції ворога.

“Є кадри знищення техніки, зброї та особового складу ворога. Тобто, цей фільм максимально наповнений документальними кадрами й реальними історіями наших буковинців, які за цей час брали участь у контрнаступі на Харківщині, обороняли східні кордони”, – зазначає режисер.

Дивіться документальний фільм “Готові до спротиву”

Стрічка входить до циклу документальних фільмів “Готові до спротиву”, у межах якого розповідатимуть про кожен підрозділ Сил територіальної оборони. За словами режисера, цю ідею запропонувало керівництво у 2022 році, оскільки тероборона була новим видом війська. Фільм про чернівецьку бригаду знімав Олександр Ткачук, бо вже мав режисерський досвід, а також на початку повномасштабної війни вступив до бригади.

“Про них мало що було відомо, а вже всі розуміли, що війна триватиме й кожна з бригад матиме свій бойовий шлях, який заслуговує висвітлення. Так почалися зйомки фільмів у різних бригадах. У 107 бригаді фільмуванням зайнявся я та журналіст Микола Кобилюк”, – каже режисер.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/