Розповідаємо про нові українські фільми, які вийдуть у кінотеатрах весною 2024 року. І серед них є кілька стрічок, на які український глядач вже довгенько чекає.

Весною 2024 року відбудеться низка прем’єр: фільми Я і Фелікс та Ти мене любиш? розкажуть історію дорослішання головних героїв і повернуть глядачів у буремні 90-ті. А романтична комедія Смак свободи повертає широкій спільноті забуте ім’я Ольги Франко та її книжки-дослідження української кухні.

І безперечно найгучнішою прем’єрою весни стане художня стрічка Тараса Томенка Будинок Слово. Нескінчений роман, який розповідає історію представників Розстріляного Відродження.

Ми, наші улюбленці та війна

Прем’єра: 4 квітня

Жанр: документальний фільм

Режисер: Антон Птушкін

У 2022 році українці здивували світ не лише своїм відчайдушним спротивом жорстокій російській агресії, а й тим, що рятуючись самі, рятували домашніх, свійських і навіть диких тварин. Героями зворушливого документального фільму ведучого Антона Птушкіна стали тварини. І це не тільки коти і собаки, а й ведмеді, леви, лемури і навіть йеменський хамелеон на ім’я Ігор. Також цей фільм пр людей, які рятували тварин, ризикуючи життям. Стрічка стала фільмом-відкриттям фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest (28−30 березня).

Я і Фелікс

Прем’єра: 11 квітня

Жанр: драма, coming-of-age

Режисер: Ірина Цілик

Повнометражний ігровий дебют авторки документального фільму Земля блакитна, ніби апельсин Ірини Цілик, яка отримала приз за Найкращу режисуру на міжнародному фестивалі незалежного кіно Санденс.

Фільм став екранізацією книги Хто ти такий українського письменника та військовослужбовця Артема Чеха. Я і Фелікс розповіжає історію дорослішання хлопчика Тимофія у 90-х. В центрі сюжету його стосунки з сім’єю, друзями, першим коханням та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив під час війни. Роль Фелікса виконує український письменник і поет Юрій Іздрик. Крім Іздрика у фільмі зіграли Анастасія Карпенко, Галина Веретельник-Степанова, Андрій Ісаєнко, Андрій Чередник, Владислав Балюк.

Крашанка

Прем’єра: 25 квітня

Жанр: сімейна комедія

Режисер: Тарас Дудар

У квітні на українських глядачі чекає сімейна комедія про спробу порозумітися трьох поколінь. Події стрічки відбувається вже на фоні повномасштабного вторгнення. Родина Забіяк, яка не бачилася багато років, збирається в батьківському будинку на Великдень. Дві сестри та брат шукають затишку, але знаходять батька, який досить дивно поводиться: будує ракету, щоб вдарити по Москві та вбити путіна.

У фільмі зіграли Станіслав Боклан, Олеся Жураківська, Володимир Гладкий, Дар’я Легейда.

Тісто

Прем’єра: 2 травня

Жанр: документальний фільм

Режисер: Дмитро Кочнев

Документальний фільм Тісто продовжує досліджувати Україну, як і попередні фільми Спадок і Весільний спадок. Предметом дослідження цього фільму стали українські кулінарні традиції. Творча група та ведучі проєкту шеф-кухарі Ольга Мартиновська і Володимир Ярославський. Вони здійснили мандрівку Україною, в якій спілкувалися з унікальними людьми: кухарями, пекарями, кондитерами, рестораторами та фанатами гастрономічних досліджень. Глядач дізнається понад два десятки рецептів. А за допомогою знаменитих українських кухарів вдасться зрозуміти, якою є філософія хліба, борошна, тіста.

Будинок Слово. Нескінчений роман

Прем’єра: 9 травня

Жанр: історична драма

Режисер: Тарас Томенко

Один з найочікуваніших фільмів не тільки цієї весни, а й без перебільшення всього року. Стрічка Тараса Томенко розповідає про страшний злочин Радянського Союзу і Росії проти української культури — винищення цілого покоління потужних український літераторів, яке потім отримало назву Розстріляне Відродження.

Події фільму відбуваються у знаменитому будинку літераторів Будинок Слово у Харкові – під одним дахом тут жили українські письменники, поети і культурні діячі. Те, що на початку здавалося раєм перетворилося на справжній ад. У фільмі Хвильовий, Курбас, Яловий, Йоганссен, Семенко, Епік постають не авторами творів із сучасних підручників, а живими людьми.

Головні ролі у фільмі виконали В’ячеслав Довженко, Андрій Ісаєнко, Геннадій Попенко, Борис Георгієвський, Андрій Май, Ніна Набока, Марина Кошкіна та інші. Музику до фільму створила українська композиторка Алла Загайкевич.

Ти мене любиш?

Прем’єра: 30 травня

Жанр: драма, coming-of-age

Режисер: Тоня Ноябрьова

Ще один фільм про дорослішання у буремних 90-х роках. Головна героїня стрічки, 17-річна Кіра, переживає розлучення батьків та стикається із моральними викликами й потребою в прийнятті дорослих рішень, і все це на фоні тектонічних змін в країні — розвал СРСР і становлення Незалежної України. Міжнародна прем’єра фільму відбулась на 73-му Берлінському кінофестивалі минулого року у секції Панорама.

Джерело: nv.ua