«Мій карпатський дідусь» Зази Буадзе, «Дон Жуан із Жашкова» Віктора Бутока, «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка, «Як там Катя?» Крістіни Тинькевич, «Уроки толерантності» Аркадія Непиталюка та «Пограбування по-українськи» Аліни Бухтіярової — найочікуваніше українське кіно, яке можна подивитися цієї зими в кінотеатрах (ОНОВЛЮЄТЬСЯ).

Зимовий сезон принесе цікавий контент для перегляду на великих екранах. Переважати буде ігрове кіно. Тут буде й авантюрна комедія, і пострадянський нуар, і трагікомедія, і нетолерантна комедія, а також неонуар та драма. Побачимо навіть дві екранізації. Ви точно чули про ці фільми з кінодобірки, бо ми розповідали про них в наших новинах. Деякі були зняті ще до початку повномасштабного вторгнення і мали вийти у 2022 році. Саме час вписати ці стрічки до списку “справ” на зимові вихідні. Запасайтесь попкорном, а редакція порталу “Нове українське кіно” розкаже про цікаві факти та поділиться офіційними датами українських прем’єр у кінотеатрах країни.

Пограбування по-українськи

Пограбування по-українськи

Дата виходу: 7 грудня 2023 року

Про фільм: Авантюрної комедії з романтичним присмаком від творців фільмів “Бурштинові копи” та “Зустріч однокласників”. Головні ролі у новій комедії режисерки Аліни Бухтіярової виконали Остап Халавко, Даша Астаф’єва, Андрій Бурим, Володимир Горянський, Олександр Соколов, Яків Кучеревський, Марія Заниборщ, Катерина Вайвала, Сталіна Лагошняк, Сергій Булін, Оксана Борбат, Олена Хохлаткіна.

Сюжет: Дитячий тренер із плавання Алекс (Остап Халавко) по вуха закохується у недосяжну красуню (Даша Астаф’єва). Для того, щоб вразити кохану і різко змінити своє життя, Алекс вирішує… пограбувати банк! Та, звичайно, пограбування йде не за планом і обертається непередбачуваними пригодами не тільки для головного героя, а й для всіх, хто опинився поруч.

Стрічка була знята до початку повномасштабного вторгнення і повинна була вийти ще у 2022 році. Зараз, вважають творці фільму, сатира набула інших змістів, що зробило її навіть актуальнішою. Сценаристи та актори зуміли підкреслити та посміятися з вад нашого суспільства: корупції та кумівства. У картині звучатиме музика Alina Pash та Dzidzio. Фільм доступний для людей з порушенням зору або слуху.

Мій карпатський дідусь

Мій карпатський дідусь

Дата виходу: 28 грудня 2023 року

Про фільм: Новий фільм режисера Зази Буадзе з Богданом Бенюком та молодою італійською зіркою Сімоне Коста у головних ролях. Трагікомедія розповідає історію непростих взаємин італійського юнака Мікеле та його карпатського дідуся Михайла. Українська прем’єра фільму увідбулась в Національному конкурсі 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю влітку 2023 року.

Сюжет: Молодий італієць Мікеле, який має українські коріння, вирушає до далекого селища в Карпатах, щоб розпорошити прах своєї матері. Тут живе його дід Михайло, колишній клоун на ім’я “Буба”. Співіснування Михайла і Мікеле супроводжується серією карколомних подій, які перетворюють серйозні речі на трагікомедію і назавжди об’єднують колись роз’єднані долі дідуся та онука.

Виробництво: ІнсайтМедіа продюсерський центр (InsightMedia) Україна / Італія / Молдова / Чехія, 2023. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України.

Дон Жуан із Жашкова

Дон Жуан із Шашкова

Дата виходу: 4 січня 2024 року

Про фільм: Ідея екранізувати п’єсу Оксани Гриценко «Дон Жуан із Жашкова» належить засновнику Kristi Films, продюсеру Юрію Мінзянову, який трагічно пішов із життя в 2020 році. Саме він обрав для комедійної стрічки режисера Віктора Бутока («Memento Mori. Next Level», «Дружина зі знижкою», «Хайп») та виконавця однієї з головних ролей Дзідзьо (“Зірки за обміном”, “Dzidzio Перший раз”, “Де гроші?”). Кіноадаптація відрізняється від п’єси фіналом, вигаданим разом із режисером Віктором Бутоком.

Сюжет: Женя Горобчик – київський фотограф родом із Жашкова, якого дуже люблять жінки. Він шукає роботу, але випадково знаходить нове кохання. Але у Жені вже є дружина і син, а ще колишня дружина і купа інших проблем. Він розривається між ними й вирішує, що краще вже під поїзд, ніж так далі жити… Якщо, звичайно, життя не підкаже неочікуваний секрет щастя!

У фільмі зіграли Слава Бабенков, Надія Мейхер, Михайло “Дзідзьо” Хома, Антоніна Хижняк, Роман Ясиновський, Роб Фельдман, Даяна Кульбіда, Наталка Кобізька, Владислав Балюк, Максим Максимюк, Олександр Іванов, Артем Мартинішин, Олег Карпенко, Олег Шушпанніков та інші. Знімальний процес фільму був завершений навесні 2021 року. В картині звучатиме музика італійського композитора Даріо Веро, який раніше співпрацював із Kristi Films у стрічці «Безславнi крiпаки».

Ля Палісіада

Ля Палісіада

Дата виходу: 11 січня 2024 року

Про фільм: Іронічний детектив режисера Філіпа Сотниченка натхненний естетикою 80-90-х. Знята в жанрі пострадянського нуару, ця стрічка розповідає про розслідування вбивства міліціонера, яке розгортається за лічені місяці до скасування смертної кари. «Ля Палісіада» став одним із небагатьох українським фільмів, який отримав номінацію Європейської Кіноакадемії – European Film Awards – в категорії European Discovery – Prix FIPRESCI. Світова премʼєра «Ля Палісіади» відбулася в основному конкурсі на 52 International Film Festival Rotterdam. Українська прем’єра стрічки відбулася на відкритті 7-го Київського тижня критики. «Ля Палісіада» стала найкращим повнометражним ігровим фільмом за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо».

Сюжет: Україна, 1996 рік. За 5 місяців до скасування смертної кари двоє давніх друзів – слідчий і судовий психіатр – розслідують вбивство колеги. Обидва колись були закохані в його дружину. Поглинуті заплутаною справою та давніми спогадами вони створюють майбутнє, в якому живуть їх нащадки, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.

Проєкт кінокартини розробляли з 2019 року, а знімали протягом 2021-го. Зйомки фільму відбувалися на Закарпатті й у Києві та завершилися у грудні 2021 року. Стрічку створено кінокомпаніями «Віател» та «Сучасне Українське Кіно». Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Державного агентства України з питань кіно, постпродакшн профінансував Гетеборзький кінофонд (Швеція).

Як там Катя?

Як там Катя

Дата виходу: 25 січня 2024 року

Про фільм: Повнометражний дебют режисерки Крістіни Тинькевич виріс із її короткометражного фільму, прем’єра якого відбулася на Одеському кінофестивалі у 2016 році. Стрічка розповідає про лікарку швидкої допомоги Анну, яка намагається відшукати справедливість у цьому недосконалому світі. Світова прем’єра фільму відбулась на 75-му кінофестивалі у Локарно в конкурсній програмі Concorso Cineasti del presente. Стрічка отримала головний приз в секції національного конкурсу повнометражних фестивалю «Молодость» та нагороду «Скіфський олень».

Сюжет: Картина Крістіни Тинькевич розповідає про Анну — лікарку швидкої допомоги та одиноку мати, яка є опорою для своєї родини — сестри, матері та єдиної доньки Каті. Анна — сильна жінка, яка планує подарувати своєї дитині краще життя, ніж у неї. Але сталася неочікувана та шокуюча трагедія, яка може все зруйнувати та залишити героїню на одинці з байдужою системою та безмежною втратою.

Загалом фільм «Як там Катя?» побачили глядачі понад 20 кінофестивалів по всьому світу. До кінця 2023 року стрічка також буде представлена у конкурсних програмах інших престижних світових кіносмотрів, зокрема на Міжнародному кінофестивалю у Салоніках (Thessaloniki International Film Festival), Фестивалі європейського кіно в Севільї (Seville European Film Festival), Стокгольмському міжнародному кінофестивалі (Stockholm International Film Festival) та багатьох інших.

Ґолда

Ґолда

Дата виходу: 25 січня 2024 року

Про фільм: Додамо ще в список біографічну драму «Ґолда» з Гелен Міррен у головній ролі – лауреаткою премії «Оскар», БАФТА та Золотий Глобус. Байопік про першу жінку прем’єр-міністра Ізраїлю в розпал Війни Судного дня вийде на екрани українських кінотеатрів напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Чим зацікавить глядача цей фільм – розповіли у FILM.UA Distribution.

Чому ще це кіно варто уваги українців, поділилася з порталом “Нове українське кіно” дистрибʼюторська компанія, яка відповідає за реліз кінострічки в Україні: Ґолда Меїр – прем’єр-міністерка Ізраїлю, що народилася у Києві; у самому фільмі є згадки про Україну і сцена, де героїня пригощає борщем. Також у фільмі другу по важливості роль у фільмі виконав великий друг України – американський актор з українським корінням, співзасновник ініціативи BlueCheck Ukraine, яка з перших днів війни втілює гуманітарні проєкти в Україні, та амбасадор ініціативи UNITED24 Лієв Шрайбер. Він зіграв державного секретаря Сполучених Штатів Генрі Кіссінджера.

Сюжет: 1973 рік. «Війна судного дня» у розпалі. Єгипет, Сирія та Йорданія атакують Ізраїль, сподіваючись повернути собі втрачені території. Вирішити цей конфлікт має Ґолда Меїр — перша жінка-прем’єр-міністр Ізраїлю. Тягар відповідальності за долю країни ще важчий тому, що за фасадом «залізної леді» Ґолда ховає один похмурий секрет.

Цікавий факт: За ініціативи Єврейської конфедерації України у Києві пропонують назвати сквер на вулиці Боричів Тік, 17, 19, 21, у Подільському районі, на честь Ґолди Меїр — киянки, «залізної леді» й легендарної постаті XX століття, яка відіграла значущу роль в історії Ізраїлю. Ґолда стала четвертою прем’єр-міністеркою країни та першою жінкою, яка обійняла цю посаду.

Уроки толерантності

Уроки толерантності Непиталюка

Дата виходу: 14 лютого 2024 року

Про фільм: Нетолерантна комедія Аркадія Непиталюка розповість про родину Найдюків, які заради своєї вигоди готові доєднатись до європейської програми та прожити з представником ЛГБТ-спільноти кілька тижнів. Фільм створено за мотивами п’єси Ігоря Білиця «Гей-парад». Світова премʼєра стрічки відбулася під час PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival, в секції «Вибір критиків».

Сюжет: Пересічна українська родина, аби дати раду фінансовій скруті, пристала на пропозицію стати учасниками програми з євроінтеграції “Уроки толерантності”. Чи вдасться провінційній вчительці, її безробітному чоловіку та дітям приборкати власні стереотипні погляди та поглянути на світ очима тих, кого обходили десятою дорогою?

Виробництво повністю здійснювалося під час повномасштабного вторгнення, кінокомпанією Solar Media Entertainment (продюсер – Сергій Лавренюк). Головні ролі в фільмі виконали: Олена Узлюк, Олександр Ярема, Олександр Піскунов, Кароліна Мруга, Акмал Гурезов, Борис Георгієвський, Ніна Набока.

Смак свободи

Смак Свободи Березаня

Дата виходу: з 29 лютого перенесено на 7 березня 2024 року (оновлено)

Про фільм: «Смак свободи» режисера Олександра Березаня – про відродження автентичної кухні за Ольгою Франко та про мрію. Роль Варі в картині зіграла акторка Ірина Кудашова, а Ольгу Франко — Ірма Вітовська-Ванца. У кулінарному фентезі також зʼявляються Костянтин Темляк, Томаш Собчак, Тетяна Малкова та Римма Зюбіна. Серед зіркових камео: Джамала, Алла Костромічова, Вікторія Маремуха та Алекс Якутов.

Сюжет: Молода дівчина – кухар Варя втрачає роботу, бо її висока кухня нікому не потрібна у придорожньому кафе. Мила, енергійна, дотепна – вона тікає якомога далі від дому у пошуку реалізації ! Та неочікувана знахідка – книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко змінює її життя назавжди!

Зйомки фільму відбувались у Києві, Київській області та у Львові. Фільм створюється компанією Ganza Film («Інший Франко», «Шляхетні волоцюги») за підтримки Державного агентства України з питань кіно. За словами авторів фільму, ця історія з’явилася аби показати українські кулінарні традиції з їх справжньої, дуже прогресивної та цікавої сторони. І познайомити українців та й весь світ із видатною авторкою, кулінаркою пані Ольгою Франко, як з одним з культурних брендів сучасної України.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/