Кінокомпанія Ganza Film випустила трейлер біографічної драми «Інший Франко» – режисерського дебюту Ігоря Висневського. У кіно з 8 лютого.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на пресслужбу дистриб’ютора Adastra Cinema. Фільм розповідає про біографію сина великого “Каменяра” Івана Франка – Петра. Він був одним із засновників організації “Пласт”, льотчиком і засновником авіації в Галицькій армії, науковцем, який мав 36 наукових патентів на винаходи, а ще депутатом Верховної Ради УРСР. Молодший Франко був репресований радянською владою та вивезений у Сибір, але дорогою він загинув за загадкових обставин.

За сюжетом, стрічка зображає червень 1941 року. В маєтку Франків у Львові – несподіваний гість. Це старий друг Петра Франка – Андрій Грищук. Пліч-о-пліч – крізь найбуремніші роки й події. Вони разом стояли біля джерел скаутської організації «Пласт», вони боролись за кохання однієї жінки, два військові льотчики, вони рятувались з палаючого літака, вибирались із полону, в радянському Харкові не дали загинути від Голоду дітям. Тепер світ – у вогні Другої світової. Хто і яку роль зіграє в історії? Історія дружби, суперництва і кохання сина видатного “каменяра” – Петра Франка.

Дивіться офіційний трейлер фільму «Інший Франко»

Роль Петра Франка зіграв В’ячеслав Довженко, відомий насамперед завдяки ролі Серпня у фільмі Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги». Сам Сеітаблаєв («Хайтарма»«Додому»«Захар Беркут»«Пульс»«Мирний-21») зіграв колишнього друга Петра, який став на обрав інший політичний шлях на початку радянської окупації України. Дружину головного героя зіграла зірка Івано-Франківської сцени Надія Левченко («Відблиск»), також одну з ролей у фільмі отримала Ірина Кудашова, відома за cеріалом “Школа” та за фільмом «Смак Свободи», який вийде в кінопрокат 7 березня.

Саундтрек для стрічки «Інший Франко» записала вокальна формація “Пікардійська Терція”.

трейлер Інший Франко

Фото: Adastra Cinema

Виробництво здійснює Ganza Film за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Зйомки фільму проходили, як і у павільйонах, так і на справжніх історичних локаціях: у Львові в Стрийському парку та меморіальному музеї “Дім Франка” на Львівщині. Спеціально для виробництва картини було збудовано репліку літака Першої світової війни моделі “Альбатрос”, на якому літав Петро Франко.

Під час роботи над фільмом його творці проводили консультації з родиною Петра Франка та працівниками музею “Дім Франка”, щоб створити об’єктивну картину життя та роботи науковця та політичного діяча. Метою своєї роботи вони називають відновлення історичної справедливості та намір знову зробити ім’я ще одного Франка відомим, а його спадок – важливим.

В широкий український прокат фільм вийде 8 лютого 2024 року.