В Одесі розпочалося виробництво біографічної драми Костянтина Коновалова «Режисер», присвяченої Олександрові Довженку. Стрічка розповість про Одесу 1926 року.

Як повідомляє Одеська кіностудія у Facebook, зйомки картини є досить символічними, адже цьогоріч виповнюється 130 років з Дня народження класика світового кінематографа. Режисером майбутньої повнометражної художньої стрічки виступив Костянтин Коновалов, який зняв історично-пригодницьку картину «Фортеця Хаджибей».

Фільм розповідає про те, як карикатурист і літератор-початківець Сашко Довженко робить перші кроки у кіно, стає професійним режисером. Лише за три роки роботи на Одеській кінофабриці, з 1926-го по 1929-ий, Довженко здобув всесвітню славу та став кінокласиком, його роботи включені у список 12 найкращих фільмів усіх часів і народів.

У фільмі «Режисер» також будуть висвітлені інші історичні постаті – письменника Юрія Яновського, актора Амбросія Бучми, діячів кіно Іди Пензо, Петра Чардиніна, Мухсин Эртугрул Бея, фотографа Миколи Козловського, українського військового та політичного діяча Юрія Тютюнника бізнесмена Якова Лівшиця та багатьох інших.

Дивіться тизер фільму «Режисер» Костянтина Коновалова, презентований у  2022 році

«Автори фільму втілюють суто одеську історію. Ми створюємо абсолютно український фільм, що занурює глядача в атмосферу сторічної давнини, яка має паралелі із сьогоденням», – розповідають на кіностудії.

Режисер-постановник стрічки – Костянтин Коновалов, автори сценарію – Костянтин Коновалов, Сергій Тримбач, оператор-постановник – Володимир Гуєвський, генеральний продюсер – Андрій Осіпов, продюсери – Ганна Дочева, Юрій Калиновський, Вадим Махомед, науковий консультант проекту – Віра Агеєва. Фільм створюється за підтримки Державного агентства з питань кіно.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/startuiut-ziomky-filmu-rezhyser/