Документальний короткий метр «Чорнобиль 22» Олексія Радинського, який оповідає історію окупації Чорнобильської АЕС вустами її працівників, з’явився онлайн на Такфлікс. Стрічка доступна у всьому світі до 19 травня з українськими та англійськими субтитрами.

Про це повідомляє PR-служба онлайн платформи. «Чорнобиль 22» — це свідчення працівників ЧАЕС про тимчасову окупацію станції російськими військами. У стрічці також є фрагменти зйомки анонімного інформатора ЗСУ, який фіксував пересування російської техніки.

Команда АЕС розповідає, що росіяни називали своє перебування в Зоні відчуження «курортом», робили окопи в Рудому лісі та мародерили, коли відходили до білорусі 31 березня 2022. Працівники АЕС продовжували виконувати свої обов’язки у важких умовах, намагаючись запобігти ще одній катастрофі та допомогти українським військовим.

«Під час роботи над фільмом «Чорнобиль 22» ми провели понад двадцять глибинних інтерв‘ю зі свідками російських військових злочинів у Зоні. Ці люди дуже різні: від працівників атомної станції до самоселів та екологів. Їхні свідчення об‘єднує одне спостереження: росіяни опинились у Чорнобильській зоні, не маючи жодної гадки про те, куди вони насправді потрапили», — говорить режисер Олексій Радинський («Нескінченність за Флоріаном», «Колір фасаду: синій», «Колообіг»).

Дивіться тизер короткометражної стрічки «Чорнобиль 22»

Фільм отримав гран-прі на Міжнародному кінофестивалі короткометражного кіно в Обергаузені, спеціальну відзнаку журі на Docudays UA та KISFF, перемогу на національному конкурсі Миколайчук Open, брав участь у Sheffield Doc.

«Чорнобиль 22» створено в рамках проекту «Свідчить Україна» (The Reckoning Project: Ukraine Testifies), що займається документацією та розслідуванням російських воєнних злочинів в Україні.

Стрічка доступна у всьому світі до 19 травня 2024 року, з 20 травня 2024 — лише на території України.

Постер фільму

Чорнобиль 22 онлайн

🎬 Головна світлина – кадр з фільму «Чорнобиль 22» (фото: Такфлікс)

Джерело: https://www.cinema.in.ua/