Міжнародні прем’єри українських стрічок «Порцелянова війна» Брендана Белломо і Слави Леонтьєва та «Nice Ladies» Марії Пономарьової, а також фільм «Мирні люди» Оксани Карпович будуть представлені на Канадському фестивалі документального кіно Hot Docs.

Про це повідомляє Zaxid.net з посиланням на сайт заходу. Цьогоріч найбільший у Північній Америці фестиваль документального кіно, який представляє понад 200 найкращих фільмів з усього світу, проходитиме з 25 квітня по 5 травня. Стрічка-переможниця фестивалю отримає кваліфікацію на премію «Оскар».

Фільм «Порцелянова війна» (Porcelain War) Брендана Белломо та Слави Леонтьєва розповідає історію трьох українських художників Слави Леонтьєва, його дружини Анни Стасенко та Андрія Стефанова. Вони залишалися у Харкові та під постійними ракетними обстрілами створюють порцелянові вироби та прикрашаючи ними зруйновані будинки.

Стрічка здобула Гран-прі за документальний фільм у конкурсі фільмів США на фестивалі Sundance.

Порцелянова війна

Фото: AIFF

Документальна стрічка «Nice Ladies» Марії Пономарьової розповідає про жінок з найстаршої в Україні команди з чирлідингу Nice Ladies. З початком повномасштабного вторгнення частина команди опиняється за кордоном, а частина залишається в рідному Харкові.

Фото: сайт Hot Docs

Фільм «Мирні люди» Оксани Карпович побудований на перехоплених розмовах російських військових зі своїми рідними. Вони складають текст фільму. Без жодних коментарів, які зовсім і не потрібні. Візуальним рядом та тлом до тих розмов слугують кадри зруйнованих українських міст та сіл на Харківщині, Київщині, Миколаївщині та Донеччині. Там українці намагаються виживити.

«Мирні люди» створено разом із Канадою та Францією. «Мирні люди» отримали спеціальну відзнаку від екуменічного журі у секції Forum на 74-му Берлінському кінофестивалі. Фільм також отримав спеціальну згадку від журі Amnesty International.

Фото: Zaxid.net

Фестиваль Hot Docs було засновано в 1993 році національною асоціацією незалежних документалістів. У 1996 році Hot Docs стала окремою організацією з повноваженнями демонструвати та підтримувати роботу канадських та міжнародних документальних кінематографістів, а також сприяти покращенню документального виробництва.

📷 Головна світлина – кадр з фільму “Мирні люди” (сайт Zaxid.net)

Джерело:https://www.cinema.in.ua/ukrainski-filmy-hot-docs/