Українська документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова потрапила до короткого списку претендентів на премію «Оскар» в категоріях «Найкращий документальний фільм» і «Найкращий міжнародний фільм».

Про це повідомляють творці фільму з посиланням на список претендентів. За звання кращого документального фільму стрічка «20 днів у Маріуполі» змагатиметься з фільмами «Американська симфонія», «Аполонія, Аполонія», «За межею утопії», «Чотири доньки» та «Вбити тигра». У категорії «Міжнародний повнометражний фільм» робота Мстислава Чернова конкуруватиме з марокканською стрічкою «Мати всієї брехні», ісландською «Земля Бога» та японською «Ідеальні дні».

«20 днів у Маріуполі» — режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова. Також у створенні картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.

Стрічка «20 днів у Маріуполі» зображує облогу міста від самого нападу російських військ уранці 24 лютого 2022 року. Фільм створений з ексклюзивних кадрів, знятих останніми міжнародними журналістами в окупованому місті.

Вперше документальна картина побачила світ на «Санденсі» – одному з головних фестивалів незалежного кіно у США – у секції World Cinema Documentary Competition, де отримала Приз глядацьких симпатій.

Нагадаємо, те, що саме фільм “20 днів у Маріуполі” представить Україну на 96-й премії Американської кіноакадемії “Оскар” Український Оскарівський комітет повідомив у вересні цього року.

Номінантів оголосять 23 січня. Церемонія вручення премії відбудеться 10 березня 2024 року.

📷 Головна світлина – кадр з фільму / фото Kino-teatr.ua

Джерело: https://www.cinema.in.ua/