Документальна стрічка-спостереження «Дівія» режисера Дмитра Грешка розповідає про катастрофічний вплив повномасштабного російського вторгнення на навколишнє середовище України і про те, як природа чинить опір цій агресії та оговтується від неї.

Про це повідомляє PR-служба картини. Фільм спільного виробництва України та Польщі описує подорож від гармонійного життя природи, до вогняного вихора війни, що випалює землю, ліси та все живе. Екологи, сапери, шукачі тіл та зоозахисники намагаються виміряти масштаби трагедії, очистити землю від вибухових предметів, зберегти тварин та відновити втрачені природні ресурси.

“Цей фільм стане частиною боротьби нашої держави за притягнення росії до відповідальності за спричинену шкоду довкіллю”, – зазначають творці.

Дивіться другий офіційний тизер документального фільму «Дівія»

Проект брав участь у багатьох пітчингах та кіноринках по всій Європі, серед яких Sunny Side of the Doc 2023, EuroDoc 2023, The Baltic Sea Docs 2023, East West Talent Lab, Documentary Industry Days of Odesa International Film Festival у партнерстві з B2B Doc – Baltic to Black Sea Documentary Network, та зокрема на кіноринку CBD Doc Leipzig проект фільму «Дівія» був визнаний найкращим східно-європейським кінопроєктом та отримав нагороду від Current Time Tv.

Автор ідеї та режисер фільму – Дмитро Грешко («Король Лір: як ми шукали любов під час війни», «Між небом і горами»), продюсери – Поліна Герман (UP UA Studio, Україна), Гліб Лук’янець (Gogol Film, Польща).

Я повідомляється, з 23 лютого в Берліні відкриється виставка Київська переніале, організована кураторами Kyiv Biennial, де буде представлено 20 хвилин відеоматеріалів фільму «Дівія», відібраних режисером спеціально для виставки.

Майбутня стрічка зараз знаходиться на стадії пост-продакшену, а завершення виробництва заплановане на кінець цього року.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/druhyi-tyzer-filmu-diviia/