Деякі видатні таланти з України настільки успішні у своєму мистецтві, що вони стали лауреатами престижної премії Оскар. У нашій пам’яті залишаються ті, хто привніс вагомий внесок у кінематограф, серед яких актори та інноватори в галузі кінотехніки.

Серед відомих особистостей Леонардо ДіКапріо, Пол Муні, Джек Паланс, Анатолій Кокуш. Читайте, що відомо про українське походження світових знаменитостей далі.

Володарі Оскара з українським корінням
Леонардо ДіКапріо

У 2016 році Леонардо ДіКапріо зізнався, що його бабуся походила з Одеси, а сам він вважає себе “практично наполовину одеситом”.

Повідомляється, що бабуся Леонардо Ді Капріо, Олена Смирнова, раніше проживала в Одесі й в 1917 році емігрувала до Німеччини, де вийшла заміж, узявши прізвище Інденбіркен, а її ім’я на німецькій звучало як Хелен. Протягом певного часу актор вважав, що має російське коріння, і цей факт часто використовується пропагандистами для маніпуляцій.

Пол Муні
Актор є одним із визначних героїв гангстерського кіно в США середини XX століття. Головний персонаж оригінальної версії фільму “Обличчя зі шрамом” народився у Львові, а згодом його родина емігрувала.

Пол Муні був шість разів номінованим на Оскар і, нарешті, отримав статуетку в 1937 році за свою роль у фільмі “Історія Луї Пастера”.

Кіно навчає нас вірити у неможливе. Favbet допомагає зробити неможливе реальним. Зручний сервіс для ігор, казино, ставки на спорт – кожен знайде те, що йому до смаку.

Джек Паланс
Під час однієї з церемоній вручення премії Оскар у 1992 році Джек Паланс шокував усіх присутніх своєю заявою. Він отримав нагороду за роль у комедії “Міські піжони” і, вийшовши на сцену, гучно проголосив, що насправді він є українцем і його ім’я – Володимир, а прізвище – Палагнюк.

Крім того, актор вирішив продемонструвати свою фізичну форму, легко виконавши кілька віджимань на одній руці, попри свої 70 років.

Анатолій Кокуш
Колишній працівник студії імені Довженка, Анатолій Кокуш, отримав дві технічні премії Оскар за свої інженерні розробки. Його операторські крани “Каскад” і “Авторобот” активно використовувалися по всьому світу, допомагаючи знімати якісні стрічки.

Приблизно 50 культових фільмів Голлівуду були зняти за допомогою виробів Анатолія. Серед них: “Троя”, “12 друзів Оушена” і “Титанік”.

Джерело: 24tv.ua