У травні в кінотеатрах вийде драматичний фільм Валентина Васяновича «Відблиск». Стрічка розповідає історію лікаря-добровольця, який після полону намагається пристосуватися до мирного життя.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” пресрелізом Kyiv Critics’ Week, стрічки з програм минулих років Київського тижня критики вийдуть у кінотеатрах цієї весни. Як зазначається, цього сезону до українського прокату дійдуть стрічки не лише з торішнього Київського тижня критики, а й із фестивалю 2022 року. Серед них українські фільми «Я і Фелікс» Ірини Цілик, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової, «Цензорка» Петера Керекеша, а також драма «Відблиск» Валентина Васяновича.

«Відблиск» можна вважати неофіційним приквелом до попередньої роботи режисера Валентина Васяновича — «Атлантиди». Стрічка розповідає історію лікаря-добровольця, який після полону намагається пристосуватися до мирного життя. У ролях: Роман Луцький («Безславні кріпаки»«Сторожова застава», «Параджанов»), Ніка Мислицька, Надія Левченко («Інший Франко»), Андрій Римарук («Атлантида»), Ігор Шульга.

Головний герой фільму – цивільний хірург із Дніпра, який іде добровольцем на фронт і потрапляє в полон. Після звільнення на нього чекає мирне життя, проте пережите переслідує його. Спілкування з колишньою дружиною та 12-річною донькою, котра також травмована через смерть близької людини на війні, дає йому надію на зцілення.

Світова прем’єра відбулася на 78 Венеційському кінофестивалі, де картина змагалася за головну нагороду — «Золотого лева». Вперше за 29 років після роботи кінорежисерки Кіри Муратової «Чутливий міліціонер» (1992) українська стрічка увійшла до основної конкурсної програми від України.

Дивіться міжнародний трейлер фільму «Відблиск / Reflection» (2021):

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що представлено офіційний постер і перший трейлер з нагоди світової прем’єри фільму Валентина Васяновича «Відблиск» на 78-ому Венеційському міжнародному кінофестивалі.

відблиск

Джерело: https://www.cinema.in.ua/film-vidblysk-v-kino/