Представлено офіційний трейлер до художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” під музику гурту NAZVA. Також оголошено дату виходу стрічки Тараса Томенка в прокат – фільм з’явиться в кіно 9 травня.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомили у PR-службі фільму – Batteries agency. “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” – це драматична історія українських письменників доби “розстріляного відродження”, яких зібрали під дахом одного будинку в Харкові, аби змусити їх працювати на благо системи. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. Історія заснована на реальних подіях. Хвильовий, Курбас, Яловий — ми завжди пам’ятатимемо не тільки їх талановиті твори, але й трагічні долі.

Синопсис

1927 рік. Радянська Україна. За наказом Сталіна у Харкові збудовано кооперативний будинок “Слово”. Найвидатніших українських письменників заселяють у комфортні квартири. Усі вони стали учасниками експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та тотальний контроль над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму та не кожен з письменників погоджується оспівувати культ Сталіна. Неочікувано для мешканців будинку “Слово” до них підселяють нікому не відомого молодого письменника Володимира Акімова. Хто він? Ніхто не знає. З його появою в будинку “Слово” починають розгортатися дивні події, про що й досі мовчать його стіни.

Головні ролі у фільмі зіграли Дмитро Олійник (Володимир Акімов), В’ячеслав Довженко (Микола Хвильовий), Ніна Набока (тьотя Варя), Марина Кошкіна (Галя), а також Станіслав Сукненко (Лесь Курбас), Юрій Одинокий (Мерер), Валерія Ходос (Рая Троянкер), Андрій Май (Володимир Сосюра), Юлія Чепурко (Марія Сосюра), Костянтин Темляк (Павло Тичина), Геннадій Попенко (Михайль Семенко).

Дивіться офіційний трейлер до художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” на Youtube проекту МУР за посиланням або у нас на сторінці нижче (режисер трейлеру – Олександр Хоменко, саундтрек до трейлера – гурт NAZVA):

Режисер-постановник – Тарас Томенко. Оператор-постановник – Михайло Любарський. Сценаристи – Тарас Томенко та Любов Якимчук. Художник-постановник – Шевкет Сейдаметов. Композитор – Алла Загайкевич. Продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк.

«Над цим проєктом я з командою працював понад 10 років. І недаремно. Це довга і непроста дорога повернення письменників “Розстріляного Відродження” із небуття», — цитата режисера фільму Тараса Томенка.

Виробництво фільму здійснила компанія Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міжнародного благодійного фонду «Солідарність». Кінотеатральним дистриб’ютором фільму стала компанія B&H. Фільм вийде в національний прокат з 9 травня 2024 року.

Нинішній ігровий фільм став продовженням документальної стрічки Томенка “Будинок “Слово”, який вийшов у 2017 році й у 2018-му отримав премію «Золота дзиґа».

Нагадаємо, світова прем’єра художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” відбулась на 37-му Варшавському кінофестивалі 2021 в рамках міжнародної конкурсної програми. Українська премʼєра пройшла у 2022 році на першому кінофестивалі глядацького кіно «Миколайчук OPEN», де “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” став фільмом-відкриттям фестивалю.

Джерело: www.cinema.in.ua